İngilizce
Ana Sayfa
Oteller
Kazdağı Tesisleri
Eko Sisteminin Zenginliği
Milli Parkı
Kültürel Değerler
Simgesel Özellikler
İletişim

Ziyaretçi Sayısı

192111
Kazdağı Milli Parkı  
       Kazdagi Göknari 1988 de çikarilan bir yasa ile koruma altina alinmistir. 1993 yilinda cikan bir yasa ile de Kazdagi'nin Edremit Körfezi'ne bakan yüzündeki 25 km2 lik bir bölümü Milli Park Alani olarak ilan edilmistir. Her yilin 1 Mayis - 31 Ekim tarihleri arasinda yurdumuzun ormanlik alanlarinda "giris yasagi" uygulandiginda bu tarihlerde Kazdagi'na da yapilacak girisler için özel izin alinmasi gerekmektedir.
     KAZDAGI TESISLERI bu özel izne sahip kuruluslar olarak konuklarini dogal ortamlar ile bulusturmaktadir. Rehber esliginde yapacaginiz orman içi yürüyüsleri, dag bisikleti, jeep safari, atla gezinti, derelerde yüzme ve zirve çikisi gibi aktiviteler, siz konuklara unutulmaz heyecan ve haz verecektir.
     Kalkım Hanlar Mevkii, Ayi Deresi, Sutüven Selalesi, Manastir Çayi Kanyonu, Sahindere Kanyonu, Mihli Çayi Vadisi, Tozlu Yaylasi, Sarikiz Zirvesi gibi dogal alanlara yapmayi düsündügünüz yürüyüs veya gezileri mutlaka KAZDAGI TESISLERI'nin rehberleginde gerçeklestirmenizi öneririz. Bundan çok keyif alacaginizi umariz.
 

     Designed and Hosted by Menejer